
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Temperature Coefficient | 20 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Voltage | 1.24 V to 18 V |
| Output Type | Adjustable |
| Reference Type | Shunt |
| Cathode Current | 80 µA |
| Initial Accuracy | 1 % |
| Shunt Current | 100 mA |
Stock: 266
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08880
Ext.Price$0.08880
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08880 | $0.08880 |
| 10 | $0.07985 | $0.79850 |
| 50 | $0.07181 | $3.59050 |
| 100 | $0.06345 | $6.34500 |
| 500 | $0.05607 | $28.03500 |
| 1000 | $0.05320 | $53.20000 |
| 3000 | $0.05047 | $151.41000 |
| 5000 | $0.04792 | $239.60000 |
